Büyük Giza Piramidi’nin Odalarında Odaklanabilir Elektromanyetik Enerji ​Bulundu

Büyük Giza Piramidi’nin iç odalarında ve üssünün altında elektromanyetik enerjinin yoğunlaştığı keşfedildi.

Uluslararası fizikçilerden oluşan bir ekip tarafından yapılan teorik araştırmalar sonucu, Büyük Giza Piramidi'nin iç odalarında ve üssünün altında elektromanyetik enerjinin yoğunlaştığı keşfedildi.

Eski Mısırlılar muhtemelen bu tuhaf tasarım anlayışından haberdar olmasa da, çalışma gelecekte nanoparçacık araştırmaları için önemli bir nitelikte olabilir.

Araştırmacılar makalelerinde “Modern fiziksel yöntemlerin ve piramitlerin araştırılması için bazı yaklaşımların uygulanması önemlidir.” söyleminde bulundular.

Görünür ışık, radyo dalgaları ve mikrodalgalar dahil olmak üzere elektromanyetik radyasyon, salınan elektrik ve manyetik alan dalgalarını yaymaktadır. Bu dalgalar bizim her zaman etrafımızda, Monash Üniversitesi'nde fizikçi olan Antonija Grubisic-Cabo, “Elektromanyetik enerji, günlük hayatta çok önemli.Bizler her gün farklı türde elektromanyetik enerji kullanıyor ve deneyimliyoruz” diye aktarıyor.

"Örneğin, güneş ışığı elektromanyetik dalgaların bir şeklidir, ama aynı zamanda evlerimizde yaygın olarak kullanılan şeyler, örneğin mikrodalgalar ve radyolar da elektromanyetik enerjiye dayanmaktadır."

Aslında, tüm evin elektromanyetik radyasyonla dolu olduğunu, gördüğümüz ışıktan anlarız , mesela, şu an bu yazıyı okumanızı sağlayan wi-fi. Ancak hepimizin bildiği gibi, Wi-Fi, belirli alanlarda zayıf olma gibi son derece kötü bir alışkanlığa sahiptir.

Belki de hepimiz evlerimizi piramidin üstünde küçük bir noktaya yapmalıyız.

Piramitlerin bu dalgalarla nasıl hareket ettiklerini test etmek için, araştırmacılar ilk önce radyo dalgalarının neden olduğu rezonansların (yansıma veya titreşimden kaynaklanan ses) nasıl indüklenebileceğini tahmin etmeye çalıştılar.

Rusya'daki ITMO Üniversitesi'nden kıdemli araştırmacı Andrey Evlyukhin “Bazı varsayımları kullanmak zorunda kaldık ” diye aktarıyor.

"Örneğin, içinde bilinmeyen boşluklar olmadığını ve sıradan bir kireç taşının özelliklerine sahip yapı bir malzemesinin piramidin içine ve dışına eşit miktarda dağıldığını varsaydık."

“Sonra bir piramit modeli ve elektromanyetik yansıma yaptık. Ekip , yok olma kesiti adı verilen bir şeyi hesaplayarak , dalga enerjisinin piramit tarafından nasıl dağıldığını veya emildiğini tahmin etmeye çalıştı.”

Araştırmacılar, çok kutuplu analiz olarak adlandırılan özel bir analiz türünü kullanarak , dağınık alanların, piramidin iç bölmelerinde ve tabanının altında yoğunlaştığını buldular.

Eski Mısırlıların piramitleri, ölülerin en iyi amplitude modulation radyo yapılarını oluşturmak için nasıl düzenledikleri konusunda birçok varsayımda bulunabilmenize rağmen, eski Mısırlıların bu özellikleri bilmeleri pek olası değil ve bu da piramitlerin ilginç bir tesadüf ürünü olduğunu göstermekte.

Grubisic-Cabo, "Bu araştırma alışılmamış gibi görünse de, Modern Fiziksel yaklaşımlar daha önce Büyük Piramidi incelemek için kullanılmış ve tamamen yeni bir yapının keşfedilmesine yol açmıştır. Bu araştırma tamamen teorik olduğu için, bunun başarabileceğini veya gerçek hayatta bunu yapmanın bile mümkün olduğunu söylemek zordur." dedi.

Araştırmacılar nano ölçekli bir boyut üzerinde benzer bir konsantrasyon etkisi yaratabileceklerini umuyorlar.

[zombify_post]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.